шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Чемпіонат Вінницької області

Додаткова інформація

У своєму житті людина завжди прагнула досягнути духовної досконалості, вишуканості, перемоги над стихією. Багато було витрачено часу, зусиль, енергії, уяви заради світлої мети — здійснення вільного польоту. І це людству вдалося. Людина вперше піднялася в повітря біля 225 років назад за допомогою повітряної кулі, яка булла наповнена гарячим повітрям. Але цього було вже замало, булобажання літати подібно птаху. Історія боротьби людини з земним тяжінням заснована на науковому методі пошуку вирішення проблеми, що був відкритий геніальним Леонардо да Вінчі.

Використавши нові знання, досвід, помножені на велике непереборне бажання піднятися над землею втілились у появі на початку 1970-х років надлегкого літаючого апарату, який став називатися дельтапланом через свою форму крила, що дуже нагадувала літеругрецького алфавіту «дельту». Злітав і сідав він за рахунок мускульної сили пілота. З винаходом дельтаплана здавалось, що більш досконалого, простого і легкого, компактного і зручного в користуванні літаючого аппарату придумати неможливо.

Зовсім недавно, приблизно двадцять п’ять років тому, народився параплан. Нове слово? Звичайно. По формі купола він нагадує спортивний парашут. Його переваги полягають в тому, що він має більшу вагу і розміри. Параплан самий легкий (всього п’ять-сім кілограмів) керований літаючий апарат, винайдений людиною. Розміщується він у звичайному рюкзаку. Декілька хвилин потрібно спортсмену, щоб надіти підвісну систему і підготувати апарат до польоту. Важливим є те, що навчитися літати на ньому можна всього за декілька днів. Новий аппарат продовжив родину лінію планеруючих парашутів, використовуючи досвід планерів і дельтапланів на теренах колишнього Радянського Союзу парапланами почали цікавитися на початку 1990 року, вже 22 вересня цього ж року в Феодосії на знаменитій горі Клементьєва відбувся перший Всесоюзний зліт парапланеристів, який став початком відліку організованого руху закоханих у небо романтиків.

В Могилів-Подільський надлегка авіація прийшла в 1992 році з приходом на посаду завідуючого відділом у справах молоді та спорту Могилів-Подільської райдержадміністрації Шибінського Сергія Володимировича. Невмируща мрія про політ заполонила його ще тоді, коли він підкорював вершини Паміру та Пік Комунізму — найвищу вершину Радянського Союзу в 1988 році. Він побачив, як якийсь іноземець, піднявся на одну з вершин, злетів звідти. З цього часу почалась підготовка до здійснення польотів в Могилів-Подільському районі. В березні 1993року з пагорбів поблизу сіл Кремінне і Григорівка Могилів-Подільського району булиз дійснені перші польоти могилівчан підкерівництвом інструктора авіаційного клубу міста Прип’яті Валерія Хегая.

Для закріплення здобутих навичок Сергій Шибінський приїхав в Коктебель на гору Клементьєва, де під керівництвом Олега Зайцева пройшов курс початкової підготовки. Доотриманого досвіду додалося два параплани «Оріон-23», які булипридбані накошти районного бюджету при сприянні голови райдержадміністрації Михайла Біленького.

У травні 1993 року на базі станції юних техніків буво рганізований перший збір аматорів міста і району, серед яких були Анатолій Мілевський, подружжя Варшків — Михайло і Єлизавета, Василь Якубовський, Валерій Старощук, Едуард Бурлака, Анатолій Гороховатський, Юрій Бєлунін, Микола Карагода, Віктор Залєцький. Ці подорожі поєднували їх з неповторним подільським ландшафтом, місцевими жителями, що жваво цікавились для них цікавим видом спорту.

Щосуботи і неділі виїжджали за місто для оволодіння науки вільного польоту, робились перші кроки у небо. З метою пошуків сприятливих схилів для стартів об’їздили багато куточків, які розташовані поблизу річок Дністер, Мурафа, Немійка, Котлубаївка. Теплим осіннім вереснем команда могилівчан відточувала свою майстерність в Кубку Коктебеля, який традиційно відбувається в Криму поблизу селища Коктебель. Це були перші серйозні змагання, які дали нам радість спілкування з більш досвідченішими спортсменами.

У 1993 році 23 жовтня було створено Могилів-Подільську регіональну федерацію дельтапланерного спорту.

Під час чергового розіграшу Кубку Коктебеля народилась ідея проведення на дністровських схилах масштабних міжнародних змагань — «Кубка Дністра». Ця подія відбулася в серпні 1995року.

14 серпня відбулось відкриття запланованого Кубку Дністра. Для участі в змаганнях прибуло 50 спортсменів з України, Росії, Білорусі, Молдови, Румунії.

За час змагань було встановлено два рекорди України: на дальність(Сергій Жукарін, м.Феодосія,60км), та на дальність тандемом (Олег Большаков і Олена Амоша, 42км). Переможцем першого розіграшу Кубка Дністра заслужено став Сергій Шеленков з Феодосії, друге місце зайняв його земляк Сергій Жукарін, третя сходинка п’єдесталу дісталась Андрію Белецькому з Краснодару.

Інтерес до Кубку Дністра у спортивної громадськості був непідробно великий. Тож у січні 1996 року на конференції надлегкої авіації Росії в Москві віце-президентом Олександром Архіповським було запропоновано провести з 22квітня по 3 травня 1996 року відкритий Чемпіонат СНГ у Могилів-Подільському районі.

22 квітня 1996 року до с.Нагоряни з’їхались парапланеристи з України, Росії, Молдови на чемпіонат СНГ.

В липні-серпні 1996 року в Нагорянах відбувся Другий Кубок Дністра. Переможцем став Олег Большаков з міста Донецька,друге місце дісталось Олексію Кольцову з Феодосії і третє за Василем Фронею з міста Оргєєва.

1997 рік розпочали на Домбаї з участі в Кубку Домбая, в червні на нашу долю випало провести розіграш вже Кубку СНД і Чемпіонату України серед дорослих і молодих пілотів. По закінченню цих комплексних змагань відбувся третій Кубок Дністра. В змаганнях взяв участь гість з далекої Бразилії Амаурі Андроновісі де Карвальо, який і став переможцем.

З 6 по 21 вересня в Туреччині проводились Перші Всесвітні авіаційні ігри, де прийняли участь в складі збірної України Анатолій Мілевський і Сергій Шибінський, які досить успішно пройшли маршрут. Непоганих особистих результатів досягли пілоти-парапланеристи з міста над Дністром. 4-го вересня при польоті до цілі через 2 поворотних пункти маршруту пілот С.Шибінський пролетів 63км, 5-го вересня він пролетів 40км. 7-го вересня А.Мілевський сфотографував 4 поворотних пункти і єдиним долетів до фінішу — 61км.

Суворий український січень 1998 року змінили на австралійську спекоту: в мандри покликало запрошення прийняти участь в національному чемпіонаті зеленого континенту. Закріпити успіхи вдалося в Італії у квітні 1998 року під час проведення другого етапу Кубка світу. Згодом наша команда прийняла участь в престижних змаганнях в Австрії, які провідними спортсменами розглядались як генеральна репетиція до Чемпіонату світу. Набутий досвід допоміг в організації та проведенні четвертого Кубка Дністра.

Нажаль, були і втрати. Так, 15 серпня 1999 року в складних погодних умовах пілотування

трагічно загинув Анатолій Мілевський. Рік потому Кубок Дністра присвячено пам’яті Анатолія. Висловити повагу до памяті спортсмена приїхали багато товаришів Анатолія з багатьох міст України, Росії, Молдови. Серед дорослих спортсменів перемогу здобув Віктор Онопрієнко з міста Харкова, друге дісталось Сергію Прокопенку з м.Києва, третє — Сергію Шибінському. В юнацькому заліку чемпіоном став донеччанин Олександр Хренов, а в змаганнях дівчат першість здобула Ірина Шибінська з Могилева-Подільського.

В 2008 році одинадцятий Кубок Дністра , який проходив з 27 квітня по 4 травня вперше отримав офіційно статус другої категорії змагань, присвоєний міжнародною федерацією авіаційного спорту (FAI), що дало учасникам отримувати залікові бали в світовому рейтинговому заліку. Новим було те, що Кубок став першим з чотирьох етапів Кубку України.

23 лютого 2009 року було створено Вінницьки обласний осередок федерації парапланеризму України.

З 1 по 10 травня 2009 року в селі Нагоряни відбувся дванадцятий Кубок Дністра. Ці змагання другий рік проводились під егідою Федерації парапланеризму України і міжнародної федерації авіаційного спорту за участі 30 спортсменів з Росії, Молдови, України.

Переможцями стали Володимир Клим з м.Чернівці,Олексій Савельєв та Роман Котов з міста Києва.

Старти були відкриті в 1993 році Могилів-Подільськими парапланеристами. З 1995 року в цих місцях проводяться традиційні міжнародні змагання «Кубок Дністра» на травневі свята. Тут були встановлені перші рекорди СНД на відкриту дальність — 95км. в 2001 році. Старти широкі, одночасно можна розмістити до 10 крил, посадки внизу біля схилів на березі річки Дністер, зручні, безпечні, повертатися наверх, на старт просто протоптаними стежками. Старти розміщуються в близькості до однойменних сіл, особливо це стосується Нагорян, проживання в селі у місцевого населення і 5 хвилин ходи на старт. Якщо базуватися в Нагорянах то до старту «Козлів» — 5 км, а до старту Кремінне пішки навпростець 45 хвилин пішої прогулянки, а в об’їзд 25км., до старту Василівка — 36км.

Схили досить круті, градусів 60, що сприяє хорошій вертикальній складовій, динамік сильний і широкий. Попереду схилів за річкою Дністер з молдавської сторонни розстеляються поля. У цьому місці річка робить поворот підковою, підставляючи свої береги вітрам, основне ж багатство — це розкинута біля підніжжя схилів велика долина, яка подібно лінзі, здатна концентрувати сонячну енергію і виробляти на своїй поверхні потужні термічні потоки на всі смаки. База характерна для рівнинної місцевості — до 4000м., багато доріг, підбір без проблем, регіон сільськогосподарський всюди поля-посадки практичні. Польоти проводяться в прикордонній зоні тому необхідномати при собі паспорт, необхідні дозволи. Місця для табору можливі у всіх без винятку місцях.

Кремінне – північний захід

Нагоряни – південь, південний захід

Василівка – північний схід

Немія – південь

Козлів – південний захід

 1. Белоусов Є.В. «Музей крылатых» (1991)
 2. Френкель З. «Введение в параглайдинг» (1994)
 3. Каррер Я. и Крайкшенк Р. «Касаясь облаков» (1996)
 4. Пегин Д. «Понять небо» (1997)
 5. Масленников Д. «Открытое небо. Записки стаера» (2009)
 6. Б.Мартинс «Книга маршрутных полетов пилотам параплана и дельтаплана» (2005)
 7. А.Тарасов «Параплан: летайте безопасно» (2010)
 8. С.Жукарин «Параплан» (2011)
 9. Волков «Мечта Летать» (2001)

 • параплан;
 • підвісна система;
 • шолом;
 • взуття.

Заняття проводяться на кам'янистих схилах Дністра біля села Нагоряни, Кремінне, Василівка, Козлів, Немія. Щоб уберегтися від можливих подряпин або забиття, ваш одяг повинен максимально закривати тіло – вам знадобляться брюки, кофта або куртка з довгим рукавом, рукавички. Обов'язково мати високе взуття – туристичні гірські черевики або берці.